ניקיון
 
 
 
 
 
 
 

פוליש לרצפה

 
פוליש לרצפה כאמור הינה פעולה מאוד חיונית אשר אנו מוצאים עצמנו מתחמקים ממנה, לא בגלל שהינה פעולה מסובכת אלא פעולה שהיא יותר קשה ואפילו קצת סיזיפית במקרים מסוימים, כאשר כתמים כאלו ואחרים פשוט מסרבים לרדת. ניקיון הבית עבור רבים מאיתנו הוא דבר חשוב יותר מכפי שנוכל לתאר. רבים מן האנשים מאוד קנאים לבית שלהם לסדר והניקיון הקיימים בו. ביצוע פוליש לרצפה נכון, הוא רק שלב כאמור בדרך לעוד ניקיון יסודי. במאמר זה נדון בביצוע פוליש איכותי ובצעדים שיש לנקוט על מנת לבצע פוליש איכותי.
 

פוליש לרצפה מתחיל בבחירת סמרטוט נכון

 
פוליש לרצפה כאמור הינו הפוליש שנחשב הקשה ביותר. הרצון שלנו להבריק כל מרצפת או פרקט בבית או במתחם אותו אנו מבקשים לנקות לפעמים עלולה לעלות לנו בדם יזע וקצת דמעות. הדרך הטובה לעשות פוליש מקצועי נכון הוא קודם כל בחירת סמרטוט נכון. כיום קיימים לא מעט סמרטוטים מכל מיני סוגים, אחד עם סיבי בד, אחת מעור חיה אמיתי. אם זאת, היחיד שהוכיח כרגע את היעילות המרבית שלו הוא סמרטוט המכונה: "סמרטוט הקסם". זה הוכיח את יעילותו והייחוד שלו, הוא בסיבים המיוחדים של הבד ממנו הוא מיוצר שגורמים לו פשוט להבריק ביעילות שאין כמוה את המשטח אותו את מבקשים לנקות ובעזרתו, אפילו אין צורך בהפעלת כוח מאסיבי בתנועות הפוליש המעגליות על הרצפה.
 
פוליש לרצפה
 

בחירת מגב שמותאם לגודל שלנו

 
לפעמים מבלי שאנו שמים לב אנו רוכשים כלי ניקוי שאינם באמת מותאמים אלינו. לדוגמא הכי בולטת בבחירה לקויה ניתן לשים כי אנשים נמוכים מידי, לא פעם רוכשים מגב עם מקל אורך מידי לגוף שלהם. בעת ביצוע פוליש לרצפה, אלו נתקלים בקושי מסוים להוריד כתמים מן הרצפה. לרוב אלו חושבים כי מדובר במגב גרוע. אולם המגב הוא לאו דווקא הבעיה כאן. מאוד יכול להיות שהגובה של המקל והצורה בה הם אוחזים בו פשוט אינם נכונים ומותאמים בהלימה לגובה שלהם.
 
בחירת מגב צריכה להיות בהתאם לגובה שלנו לפני הכול. יותר חשוב המקל כאמור, באיזה גובה הוא. אם זאת יש לזכור כי ברוב המגבים המקל ניתן להברגה וזהו מקל של מטאטא רגיל וניתן להמציא מקל יותר קטן או גדול. אם זאת ישנם מגבים מפלסטיק שלא ניתן להתאים את גודל המקל לאדם, לכן אם אתם רוכשים מגבים כאלו בדקו שהם אכן בגודל המתאים ומותאמים לגובה שלכם. חוסר הלימה בין הגובה של המקל לגובה האדם המנקה יכול לגרום ליבלות בידיים וכאבי גב.
 
הצעד הכי נכון ברכישת מגב הוא קניית המגב עצמו, כלומר לא המקל אלא הגומי איתו אנו שוטפים וגורפים את המים ועליו אנו שמים את הסמרטוט על מנת להבריק ולעשות פוליש לרצפה. לאחר קניית המגב, ניתן לקנות מקל שמתאים לנו באופן אישי ולהבריג אותו למגב. מגבים כאלו ניתן למצוא בכל חנות לכלי בית  פשוטה מתחת לבית.
 

פוליש טוב זה תנועות יעילות שחוזרות על עצמן

 
כאמור, על מנת לבצע פוליש טוב יש לבצע פעולות סיבוביות שחוזרות על עצמן מספר פעמים על המשטח. רבים מן האנשים מתחילים ישר עם פוליש שפשופי שכזה ומוצאים עצמם מתעייפים די מהר. זכרו שרוב הכתמים ירדו בתנועות רגילות. התנועות עם הכוח יש לשמור למקומות הקשים של הבית שהם המטבח או פינת האוכל ששם לרוב מצטברים כתמי אוכל ובישול. תנועות מעגליות של פוליש עם סמרטוט נכון וחומרי ניקוי רגילים יכולים להביא לתוצאה טובה מאוד, מבלי לשבור את הגב ולאמץ על יתר המידה את הידיים. זכרו לנוח כל כמה סיבובים על מנת שכוחכם לא ייתש. טיפ קטן למי שאין לו כוח לעשות יותר מידי תנועות:
 
  • הרתיחו מים חמים ושפכו לדלי.
  • שפכו פקק של חומר חיטוי רצפות קלין או כל דבר אחר.
  • טבלו את הסמרטוט בזהירות אחרי שחומר הניקוי התערבב במים החמים.
  • סחטו את הסמרטוט, הלבישו אותו על המגב והתחילו בתנועות מעגליות רחבות.
 
כאמור השילוב של המים החמים והתנועות המעגליות יוריד מהר יותר את הכתמים. זכרו כי פוליש זאת מלאכה שדורשת לפעמים יותר כוח מפעולות ניקיון אחרות. אם עדיין אתם רוצים לחסוך מעצמכם את הטרחה הזו, תמיד אתם יכולים להזמין חברת ניקיון.
 
חברת הניקיון "המבריק אמנון"- היא אחת מחברות הניקיון שפוליש מרצפות וחלונות הוא המומחיות שלה מזה שנים. המלאכה מתבצעת בידי מנקים מנוסים ועם המון רגישות לבית ולרהיטים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחת חינם: 776 - 220 - 800 - 1 | טל': 7313599 - 03, 5714953 - 03 | נייד:  2436163 - 052 | פקס: 7323823 - 03 | דוא"ל: hamavrik22@gmail.com
מענה טלפוני בכל שעות היום | אזורי פעילות: כל הארץ