ניקיון
 
 
 
 
 
 
 

ניקוי ריפודים

 

ניקוי ריפודים – המדריך המלא

 
ניקוי ריפודים הוא לא דבר של מה בכך. זאת משום שהיום קיימים ריפודים מחומרים שונים, וצריך לדעת בדיוק איך לנקות אותם בצורה שתעלים מהם את כל הכתמים מחד, ולא תפגע בהם בשום צורה מאידך. במאמר שלפניכם תמצאו הדרכה מלאה שלב אחר שלב, שתאפשר לכם לבצע ניקוי ריפודים מסוגים שונים כמו שצריך.
השטיח הוכתם ולא הריפוד? לחצו כאן  כדי לקרוא על שירותי ניקוי שטיחים של המבריק
 
 
 

שלב ראשון – זיהוי סוג הבד

 
 
הדבר החשוב ביותר הוא לא להשתמש בשום חומר לפני שמזהים את סוג הבד. ישנם היום בשוק חומרים שיכולים להזיק לבדים מסוימים, ולמרות שבדרך כלל מנסים את החומר בנקודה נסתרת מן העין, עדיין לא כדאי שהבד יינזק. 
 
♦ ריפודים שעשויים מסיבים מהחי או מהצומח, כמו פשתן, משי, צמר או כותנה – במקרים כאלה יש לקחת בחשבון שמדובר בחומרים סופגים, שמחוללי הכתמים בדרך כלל מחלחלים לתוכם. בדים אלה מומלץ לנקות באמצעות חומרים נגד כתמים המותאמים לבדים שכאלה, כאשר יש, כמובן, לנסותם קודם בפינה נסתרת ליתר ביטחון. ברוב המקרים הכתמים יוסרו, אולם יש לקחת בחשבון שאם מדובר בכתמים עקשניים במיוחד, כמו כתמי שמן, צבע או הפרשות גוף, יכול להיות שתצטרכו להיעזר בשירותיה של חברה המתמחה בתחום של ניקוי ריפודים.
 
♦ ריפודים מסיבים סינתטיים – סיבים אלה הינם אטומים לנוזלים, ולכן בדרך כלל קל יותר להסיר מהם כתמים. מדובר בבדים כמו ניילון, פוליאסטר, אקרילן ועוד, שאם בעבר שימשו לייצור בגדי ים וחליפות אימונים, הרי שהיום יודעים כיצד להקנות להם מראה של סיבים טבעיים והם משמשים גם בתעשיית הריפודים. בדים אלה ניתנים בדרך כלל לניקוי באמצעות מגבון לח או מטלית, וכאשר מדובר בכתמים עקשניים יותר יש בשוק חומרים המותאמים במיוחד לניקיונם. 
 
 
 
ניקוי ריפודים
 

שלב שני – זיהוי סוג הכתם

 
כמו שלא כל סוגי הבדים הם אותו דבר, כך גם לא כל סוגי הכתמים, וכשמדובר בתחום של ניקוי ריפודים – ההתייחסות לכל סוג צריכה להיות אחרת. מומלץ לעבוד לפי המקרא שכדלקמן:
• הפרשות שונות של הגוף – דם, צואה, שתן, קיא. 
• כתמים על בסיס צבע מאכל – מיץ פטל , חטיפים שונים, יין ועוד.
• כתמים על בסיס של מים – כתמי שתייה קלה, קפה וכד'.
• כתמי שומנים מן החי – שמנים של מאכלים שונים כגון טחינה, טונה, רטבים וכד'. 
• שומן תעשייתי – זפת, גריז וכד'.
 
 
 
לפרטים נוספים חייגו בחינם 1-800-220-776
 

שלב שלישי – שלב הניקוי

 
זיהיתם את סוג הבד ואת סוג הכתם? מצוין. זה הזמן להתחיל בניקוי.
 
כתמים על בסיס מים והפרשות גוף – אם נשפכו כמויות גדולות, מומלץ לספוג תחילה את הנוזלים במגבת יבשה (רצוי לבנה) ורק אחר כך לעבור לשלבים הבאים. אם הכמות סבירה, יש לקחת מטלית כותנה טבולה במעט מים ולנקות את האזור בעדינות.     
 
את כל שאר סוגי הכתמים, פרט לכתמי שמן תעשייתי, מומלץ לנקות באמצעות מטלית לחה עם מעט סבון ניקוי כלים. יש לנגב את האזור המוכתם בתנועות מעגליות אל תוך מרכז הכתם ולא החוצה, ולראות שהמטלית מקבלת את צבע הכתם. עם סיום המלאכה יש לנגב את האזור בעזרת מטלית יבשה ולהשאיר לייבוש באוויר. ניתן גם לייבש את הריפוד באמצעות מכשיר לייבוש שיער. זכרו: רק כאשר המקום יבש אפשר לדעת בוודאות אם הפעולה של ניקוי ריפודים הצליחה. 
 
כאשר מדובר בכתמי שמן תעשייתי, מומלץ מאוד לא לנסות לנקותם לבד אלא לפנות אל חברה המתמחה בניקוי ריפודים, משום שרק היא תוכל לבצע הסרה מלאה של הכתם.
חברת המבריק מתמחה בתחום ותשמח לבצע עבורכם ניקוי ריפודים מכל סוגי הכתמים.
למידע נוסף צרו עמנו קשר  ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיחת חינם: 776 - 220 - 800 - 1 | טל': 7313599 - 03, 5714953 - 03 | נייד:  2436163 - 052 | פקס: 7323823 - 03 | דוא"ל: hamavrik22@gmail.com
מענה טלפוני בכל שעות היום | אזורי פעילות: כל הארץ